محتوا چگونه روی سئو و افزایش رتبه های سایت تاثیر می گذارد؟

محتوا و سئو دو مسئله مرتبط می باشند. کار کردن بر روی سئو بدون تولید محتوا در نهایت با شکست مواجه می شود. به عنوان مثال، تعیین کلمات کلیدی بدون محتوا بدون فایده است، مگر زمانی که از کلمات کلیدی در محتوا استفاده کنید. در سال 2018 دیگر تولید محتوا برای موتورهای جستجو بی فایده است، تولید محتوا بایستی برای مخاطب صورت گیرد. فراتر همه چیز، محتوای با کیفیت و مخاطب پسند چیزی است که سبب لینک دهی به سایت شما خواهد شد و همچنین سبب محبوب شدن سایت شما نزد موتورهای جستجو خواهد شد. در این مقاله سعی داریم در رابطه با تاثیر محتوا بر سئو صحبت نماییم.

تاثیر محتوا بر سئو

تاثیر محتوا بر سئو بر روی سایت شما

بیایید در رابطه با ارتباط تاثیر محتوا بر سئو واضح تر شروع کنیم. اگر شما در وب سایتتان محتوا ندارید و یا مقدار خیلی کم است، هیچ راهی برای بهبود SEO برای سایت شما وجود ندارد.

بهینه سازی کلمات کلیدی در محتوا یکی از ساده ترین شیوه های سئو کردن سایت است تا در نهایت بتوان تاثر تاثیر محتوا بر سئو را بر روی سایت مشاهده کرد. یکی دیگر از استراتژی های مهم سئو، لینک های با کیفیت بالا است، شما ابتدا باید محتوایی داشته باشید تا در آن لینک ها را ایجاد نمایید. حتی رده های بالای گوگل، توصیه می کنند وقت خود را بیشتر از هر چیزی بر روی محتوایی قرار دهید که قرار است بر روی سایت شما قرار گیرد.

 

محتوای با کیفیت بالا را تولید کنید

هنگامی که یک محتوای مفید و اصولی را منتشر می کنید، لینک دهی به محتوای شما شروع می شود، زیرا دیگران به طور طبیعی به سمت محتوای خوب کشیده می شوند و می خواهند آن را به اشتراک بگذارند و در این صورت تاثیر محتوا بر سئو نمایان میگردد. شما می توانید برای ایجاد یک مقاله خوب تلاش کنید و نتیجه آن را ببینید و هزگر از مطالبی که از قبل موجودند استفاده نکنید. محتوا بایستی کاملا یکتا و جدید باشد، شما می توانید یک لیست از محتواهای مرتبط با سایت خود تهیه کنید و شروع کنید با توجه به کلید واژه های موجود در سایتتان تولید محتوا را آغاز نمایید.

تاثیر محتوا بر سئو

تاثیر قابل استفاده بودن محتوا در رتبه بندی موتور جستجو

تعداد محدودی متغیر وجود دارد که موتورهای جستجو میتوانند مستقیما به آن نمره دهند، از جمله کلمات کلیدی به کار رفته در محتوا، لینک ها و نوع ساختار و برنامه نویسی سایت است. با این حال، از طریق لینک ها، معیارهای تعامل با کاربر، مدت زمانی که کاربر در سایت شما صرف می کند، موتورهای جستجو به سایت شما امتیاز می دهند. قابل استفاده بودن محتوای سایت شما برای کاربر و تجربه کاربر تاثیرات زیادی بر موفقیت سایت شما از نظر سئو دارد. تولید محتوای اصولی مزایای غیر مستقیم اما قابل اندازه گیری را به سایت می دهد، که موتورها پس از آن می توانند به عنوان یک سیگنال از کیفیت سایت آن را تفسیر کنند. یک محتوای قابل استفاده و مخاطب پسند تاثیر محتوا بر سئو را به نمایش می گذارد.

ایجاد یک تجربه موثر برای کاربر به صورت متفکرانه، اگر چه اندکی هزینه و زمان بر است اما به شما اطمینان میدهد که بازدیدکنندگان سایت شما به طور مثبت آن را درک می کنند، در نتیجه مخاطب تشویق به اشتراک گذاری مطالب شما، لینک دهی به سایت شما، افزایش بازدید میگردد که در نتیجه همه این موارد سیگنالهایی را به سوی موتورهای جستجو می فرستند که به افزایش رتبه شما کمک می کند.

 

تولید محتوای موفق

تولید محتوا نباید خیلی کوتاه یا خیلی بلند باشد. محتوای کوتاه از نظر موتورهای جستجو مفید شناخته نمی شود و محتوای بسیار بلند نیز ممکن از از حوصله مخاطب خارج باشد و وی را خسته نماید. یک محتوای خوب و در اندازه مناسب بایستی دارای کلمات کلیدی اصلی باشد. تا علاوه بر اینکه برای مخاطب سودمند است از نظر سئو نیز کامل باشد. به این صورت به تدریج با ایندکس شدن صفحات شما، موتورهای جستجو مقاله شما را برای کلید واژه های خاصی در رتبه بالاتری نشان می دهد.

تاثیر محتوا بر سئو

محتوای جدید فرصت و موقعیت بهتر در موتورهای جستجو

گوگل همیشه همیشه نتایج بهتر و جدیدتر را به مخاطب نشان می دهد، محتوای به روز و مرتبط با علاقه ی جستجوگران است. محتویات جدید به سرعت به صفحات بالاتر سعود می کنند، در نتیجه سایتی که همواره به روز است رتبه بندی بهتری را در گوگل به دست می آورد، اولویت مطالب جدید بیش از محتواهای قدیمی تر است، به خصوص اگر سایت شما دارای رتبه بالایی است، مهم است که همواره به روز باشید. به همین ترتیب، انتشار محتوای جدید به طور مداوم برای موفقیت شماد از لحاظ بازاریابی محتوا ضروری است. در واقع، این یکی از بزرگترین نگرانی های بازاریابان تولید محتوای اصولی است.

 

روش های تولید محتوا

برای تولید محتوا چند روش وجود دارد اما بهترین آنها تالیف یا نوشتن یک محتوای جدید می باشد. در بین روش های موجود روش های کلاه خاکستری یا کلاه سیاه سئو به چشم میخورد. یکی از روش هایی که شاید از نظر برخی از وبمستر ها خوب به نظر برسد تغییر محتواهای موجود در اینترنت می باشد اما این روش روش خوبی نیست و ممکن است در نهایت موجب امتیاز منفی برای شما گردد. روش دیگری که امروزه در ایران نیز بسیار زیاد مورد استفاده قرار میگیرد روش ترجمه متون و در کنار آن روان سازی متن و تولید محتوا است. اما در هر صورت من تولید محتوای کاملا جدید از ذهن نویسنده را ترجیح می دهم. فرقی نمیکند از روش ترجمه استفاده میکنید یا نویسندگی کاملا جدید در کل محتوا بایستی کاملا مخاطب پسند باشد.

نتیجه

چه در الگوریتم های قدیمی جستجو و چه در الگوریتم جدید، روش های کلاه سیاه و سفید سئو بسیاری وجود دارد که می تواند به شما کمک کند رتبه بندی خود را بهبود بخشید. لینک های داخلی و خارجی و کلمات کلیدی و … اما از همه موارد بیان شده تولید محتوای اصولی و مخاطب پسند موردی است که بیشترین نمره را به خود اختصاص می دهد. در حال حاضر، گوگل بیشترین نمره را به محتوای با کیفیت می دهد، که در هر کمپین بازاریابی محور اصلی بر تولید محتوا است. به همین دلیل است که امروزه بازار کار تولید محتوا بسیار گرم است اما باید بدانید افراد واقعا کمی وجود دارند که بهترین محتوای سئو شده و اصولی را تولید میکنند. امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد درک صحیحی از تاثیر محتوا بر سئو به دست آورده باشید. شما می توانید برای خدمات سئو کردن سایت خود از رایاسئو کمک بگیرید.

 

 

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn