اهمیت شفافیت و درک ریسک در لینک‌ سازی

آیا قصد دارید برای لینک‌ سازی با یک شرکت لینک‌ ساز (link-building) همکاری کنید؟ توصیه ما به شما این است که پیش از صحبت کردن با شرکت‌های ارائه دهنده خدمات، قوانین موتورهای جستجو را بررسی کنید تا دقیقاً بدانید چه سوال‌هایی از این شرکت های لینک‌ سازی بپرسید و چه جایی از مذاکرات صرف‌نظر کنید. احتمال آنکه تصور نادرستی از مهم‌ترین قسمت رابطه خودتان با سازنده لینک داشته باشید، بالا است.

باید از آنها بخواهید تا از قوانین گوگل پیروی کنند (البته شاید هم برایتان اهمیتی نداشته باشد) تا بتوانند لینک‌های فوق‌العاده‌ای بسازند. باید از آنها بخواهید ترافیک و رتبه‌بندی بهتری برای شما به همراه داشته باشند.

باید با انجام تاکتیک‌های ریسکی خاصی موافق باشید، در غیر این صورت، هدف شما از لینک‌ سازی، همگامی با رقبا خواهد بود. ممکن است توقعات زیادی داشته باشید، اما تنها چیزی که واقعاً نیاز دارید، شفافیت است. امروز در رایاسئو تمام اصول یک لینک سازی موفق را به شما خواهیم آموخت. رایاسئو در زمینه سئو سایت دارای گروه فوق تخصصی است و آماده همکاری با شما می باشد.

لینک‌ سازی

شفافیت در لینک سازی

مدیران و وبمسترهای زیادی اقرار کرده‌اند که در زمان همکاری با یک تیم سازنده لینک، قادر به دیدن هیچ کدام از لینک‌های ساخته شده نبودند. در همکاری با شرکت‌های سازنده لینک این امر صحیح نیست. در لینک‌ سازی دقیقاً باید بدانیم که لینک‌ها کجا هستند، زیرا بسیاری از شرکت ها قبل از ایجاد لینک با امید به این لینک ها تولید محتوا کرده اند. لینک ساز به راحتی می تواند با یک جستجو متوجه شود که لینک‌ها کجا هستند و آنها را گزارش دهد.

همچنین برخی از افراد می‌دانند چه لینک‌هایی ساخته شده‌، ولی درباره روند ساختن شدن آنها اطلاعاتی ندارند. که بایستی حتما این سوالات از فرد سازنده لینک پرسیده شود.

  • آیا لینک‌ها در شبکه وبلاگی خصوصی (PBN) ساخته شده‌اند؟
  • آیا لینک‌ها خریداری شده‌اند؟
  • آیا لینک‌ها تحت قوانین گوگل ساخته شده‌اند؟
  • آیا لینک‌ها توسط فردی ساخته شده که برای این کار استخدام شده بود، یا آیا ساخت لینک‌ها به شرکت دیگری سپرده شده بود؟

مشکلات جدی در صعنت لینک‌ سازی وجود دارند و این امر تنها به انجام دادن این کار به روش «صحیح» خلاصه نمی‌شود.

لینک‌ سازی

صداقت در لینک سازی

داستان‌های وحشتناک بسیاری وجود دارند که در آنها یک شرکت با آژانسی قرارداد می‌بندد تا خدمات لینک سازی را دریافت کند، ولی آن آژانس قرارداد را به فرد دیگری منتقل می‌کند. حتی احتمال آن وجود دارد که فرد دیگر هم آن قرارداد را به شرکت یا افراد دیگر واگذار کند! در این شرایط شما چندین قدم دورتر از سازنده لینک خود قرار دارید که این مسئله سناریوی مناسبی نیست.

افرادی که اطلاعات کافی درباره استفاده از لینک‌های پولی ندارند، از خطرات این کار هم اطلاعات کافی ندارند. اکثر آنها برنامه خوبی برای مواجهه با مشکلات پیش آمده در نتیجه استفاده از لینک‌های پولی ندارند، زیرا به احتمال قوی از تبعات آن بیخبرند. اکثر افراد در رابطه با قوانین گوگل چیزی نمیدانند. تنها می‌خواهند رنک بالاتری داشته باشند و به همین دلیل دست به دامان لینک سازان می شوند.

لینک‌ سازی

آموزش لینک‌ سازی

افرادی که در صنعت سئو نیستند، وقتی را به خواندن درباره به‌روزرسانی‌ الگوریتم‌ها، جریمه‌ها، روش های لینک‌ سازی رد شده و روش‌هایی که در آینده موثر خواهند بود، اختصاص نمی‌دهند. تنها خوب صحبت کردن فرد لینک ساز دلیل بر این نیست که تجربه کافی در این موضوع را دارد، باید در کنار ارائه خدمات، آموزش صحیحی در رابطه با ساخت لینک دیده باشد.

بسیاری از افرادی که در صنعت سئو سایت فعالیت میکنند، می‌دانند اگر چه لینک‌های پولی مشکلی ندارند و هیچ منعی در استفاده از آنها وجود ندارد، اما می‌دانید داستان چیست؟ نمی‌توان روش‌های لینک‌ سازی چندانی نام برد که خطرآفرین نباشند و برخی از لینک های پولی ممکن است بجای منفعت برای سایت شما ضررهای جبران ناپذیری را به سایت وارد نماید.

از هر تاکتیکی برای لینک سازی استفاده می‌کنید، به شدت توصیه می‌شود که روند کار خود را به صورت دقیق برای افرادی که شما را استخدام کرده‌اند توضیح بدهید. به آنها توضیح بدهید چه کارهایی در حال انجام هستند، چرا انجام می‌شوند، کجا انجام می‌شوند و سپس از آنها بخواهید تا قراردادی امضا کنند.

 

آیا این لینک‌ها از قوانین گوگل تخدی می‌کنند؟

در زمینه لینک‌ سازی برای سایت، باید قوانین وبمستر گوگل را بخوانید و به صورت مدام آنها را مرور کرده تا بدانید آیا چیز جدیدی به آنها اضافه شده است یا خیر. اگر با کار کردن خارج از قوانین گوگل مشکلی ندارید، ایرادی نیست، اما بهتر است هر از گاهی برای آگاهی از تغییرات، آنها را مرور کنید. اگر میخواهید کار شما در چارچوب قوانین باشد، بهتر است قوانین را لااقل ماهی یک بار مرور کنید. اگر برای لینک سازی به افراد لینک ساز مراجعه می کنید، حتما قبل از آن قوانین را مطالعه کنید و تنها به صحبت های این افراد اکتفا نکنید.

لینک‌ سازی

در زمینه لینک سازی چه ریسک هایی وجود دارد؟

درست مانند دیگر موارد در بازاریابی آنلاین و سئو سایت، در رابطه با لینک سازی نیز ممکن است بتوانید به خوبی پیش بروید ولی یکباره به دلایل متفاوت رنکینگ نزولی خواهید داشت.

مهم‌ترین خطر ایندکس نشدن توسط گوگل است که چندان متداول نیست. تنها چیزی که مشخص است، سایت‌هایی هستند که پس از وارد شدن ضربه‌های الگوریتمی، رنکینگ رو به پایین پیدا می‌کنند، بنابراین قبل از شروع کار باید بدانید که چقدر با این احتمال ممکن است مواجه شوید.

سایت‌های بسیاری وجود دارند که از قوانین گوگل تخدی کرده ولی از رنکینگ و ترافیک خوبی برخوردارند، درست مانند سایت‌های بسیاری که کار اشتباهی انجام نداده اند اما همچنان رنکینگ نزولی دارند. به طور کلی، خیلی از موارد در سئو وب سایت خطرآفرین هستند،‌ بنابراین باید با خودمان روراست باشیم. این روراستی نه تنها در لینک سازی، بلکه باید در همه موارد بهینه سازی سایت مورد توجه باشد.

 

اگر از طرف گوگل جریمه شدید، چکار می‌توانید بکنید؟

بهترین افراد لینک ساز کسانی هستند که می‌توانند لینک‌ها را حسابرسی کرده و در صورت برخود به مشکل به حل مشکلات بک‌لینک کمک کنند. بنابراین، اگر در حال انجام لینک‌ سازی هستید، بهتر است بدانید در صورت ایجاد مشکل، چه برنامه‌ای خواهید داشت. حتماً باید یک قدم از برنامه ریزی جلوتر باشید.

لینک‌ سازی

چه نتایجی را می توان انتظار داشت؟

همیشه با در نظر گرفتن اینکه «هیچ کس نمی‌تواند نتایج را پیش‌بینی کند»، نمی‌توان نظری قطعی داد. قابل درک است که افراد بر اساس کارهای قبلی و آنالیزهای فعلی تصوراتی داشته باشند، اما بعضی اوقات مسائل بهتر از پیش‌بینی جلو می‌رود و بعضی اوقات برعکس آن اتفاق می افتد. به همین دلیل، کسی که موقعیت رنکینگ را تضمین می‌کند، عموماً فرد قابل اعتمادی نیست.

در پایان امیدواریم این مقاله که توسط تیم تولید محتوای رایا سئو تهیه شده است برای شما مفید واقع شده باشد. رایا سئو تمامی خدمات بهینه سازی سایت و سئو وب سایت را با بالاترین کیفیت به شما ارائه میکند.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در google
Google+
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn